Změnili jsme klima, teď změňme sebe, ještě je čas sázet stromy

Celostátní síť pro venkov Moravskoslezského kraje ve spolupráci s MAS Opavsko Vás zvou na konferenci "Změnili jsme klima, teď změňme sebe, ještě je čas sázet stromy"
Téma: Konference
Datum konání akce
13. 6. - 14. 6. 2019
Konference je určena pro všechny, kteří se chtějí aktivně podílet na tvorbě krajiny. Pro ty, kteří chtějí vidět souvislosti a reagovat na ně včas a racionálně. Konference přinese informace o aktuálních trendech a souvislostech, o méně známých možnostech hospodaření v krajině a konkrétních zkušenostech v následujících oblastech:

PŮDA – Je vlastník půdy schopen ovlivnit, jak jeho nájemce hospodaří, nebo může jen přihlížet, jak jeho majetek degraduje? Dá se trvale a úspěšně hospodařit v malém? Co to jsou degradační procesy půdy a jak jim čelit? Vnímá veřejnost erozi jako problém nebo je jí toto slovo cizí?

VODA – Máme třetí suchý rok za sebou, už jste si toho všimli? Je čas na opatření na obecní úrovni, ale i na zodpovědnost každého z nás. Jak v krajině zadržet vodu a pozitivně měnit hydrologické poměry? Je klimatická změna naše realita nebo jen v médiích zmiňovaný strašák?

KRAJINA – Jak žít v souladu s přírodou, neškodit, být její součástí a přitom bydlet kvalitně a moderně? Může potravinářská firma podporovat biodiverzitu v krajině? Co je to agroles?

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.