Pokročilé technologie v řízení českým měst a obcí

Pokročilé technologie v řízení a rozvoji českých měst a obcí... aby byly smysluplné .......
Téma: Konference
Datum konání akce
5. 12. 2019 (9:00 - 15:30)

Akce se koná pod záštitou rektora Technické univerzity v Liberci a radní pro řízení rezortu hospodářského a regionální rozvoje, evropských projektů a územního plánování Libereckého kraje.

Chytré technologie mohou zjednodušit život obyvatel obcí a měst a současně zjednodušit řízení i správu různých agend v chodu českých obcí. Jejich implementace tak mohou přinést zjednodušení života obyvatel, při výběru nevhodné technologie či nevhodné adaptaci příslušného řešení však mohou mít efekt opačný. Témata konference vycházejí z aktuálních strategických dokumentů souvisejících s konceptem Smart Region či Smart City, ve kterých je reflektována potřeba realizace smysluplných technologických a procesních opatření s prokazatelně pozitivními dopady.

Přístupy a prezentace témat a problematiky Smart City v globálním kontextu a příklady úspěšných řešení.
  • Praktické prezentace a ukázky konkrétních technologických řešení českých i zahraničních vendorů, které mohou ulehčit řízení, správu řízení konkrétní agendy obcí a současně zjednodušit život jejich obyvatel v mnoha ohledech
  • Prezentace nové koncepce Chytrého regionu Libereckého kraje.
  • Prezentace smyslu vytváření nové strategické platformy „Digitalizace – automatizace“ pod Libereckým krajem a další témata…

Určeno pro: zastupitele obcí a měst, vedoucí představitele obcí a jejich organizací, výzkumné organizace a školy, šéfy IT a odborů regionální/strategického rozvoje obcí a firmy, zejména z území Libereckého, Středočeského, Ústeckého a Královéhradeckého kraje.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.