Jak rozvíjet obce a regiony?

V Akademii Chytrého regionu se dozvíte vše, co rozhoduje o zdravém a vyváženém rozvoji obce, města i celého kraje. Máme pro Vás připraveny online kurzy, ale i prezenční lekce a poutavé exkurze.

  • Pro studium Akademie Chytrého regionu je nutné se přihlásit. Přihlášení provedete vstupem do e-learningu
  • Po přihlášení budete moci studovat jednotlivé kurzy
  • Nabídku kurzů a podrobnosti o jejich studiu se dozvíte níže

 VSTUP DO E-LEARNINGU  →

Jaké vzdělávací moduly pro vás máme připravené?

KOTVALokální ekonomika

Agentura CzechInvest připravila vzdělávací modul věnovaný rozvoji lokální ekonomiky. Její význam v současné době světové pandemie a jejích dopadů stále více roste. Rozvoj lokální ekonomiky představuje šetrné hospodaření s obnovitelnými zdroji a zkoumání kapacit regionu, ve kterém žijeme. Je to péče o ekonomický potenciál, který si dokážeme vytvořit vlastním úsilím a dovednostmi, a to takovým způsobem, aby byl využíván v dané lokalitě ku prospěchu jejích obyvatel.
Tento modul bude probíhat formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: Vzdělávací projekt má podobu e-learnigového kurzu s pěti 2,5 h. bloky, ke kterým bude možné se opakovaně vracet.
Podrobnosti o obsahu kurzu a předpoklady ke studiu jsou k dispozici ZDE.
Kapacita kurzu omezena.
Více v Online akademii pro starosty.

Vstup do e-learningu

KOTVA

 


Úvod do sociálního podnikání

Nejste si jistí, co si představit pod pojmem sociální podnikání? Co všechno to obnáší? Zde se můžete dozvědět základní informace. Dozvíte se jaké jsou hlavní principy sociálního podnikání, jaké jsou jejich rozpoznávací znaky, jaké cílové skupiny nejčastěji zaměstnává. Více o sociálním podnikání se dozvíte ZDE.
Tento modul bude probíhat formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 4 x 15 minut (možnost se ke kurzu vracet)
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu se dozvíte ZDE.

Vstup do e-learningu 

KOTVAZáklady integračního sociálního podnikání

Zajímá Vás, jak nastartovat integrační sociální podnik? Vše potřebné naleznete v poutavém e-learningovém prostředí. Dozvíte se principy integračního sociálního podnikání, naučíte se, jak správně nastavit obchodní procesy, jak zvládnout oblast právní a daňovou, které jsou v integračním sociálním podnikání specifické, jak funguje integrační personalistika. Více o sociálním podnikání se dozvíte ZDE.
Tento modul bude probíhat formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 4 x 30 minut (možnost se ke kurzu vracet)
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu se dozvíte ZDE.

Vstup do e-learningu

KOTVAÚvod do Chytrého regionu

Královéhradecký kraj jde na rozvoj chytře – pomocí strategického dokumetnu v oblasti smart city / smart region. Cílem je pomáhat vytvářet optimální podmínky pro smysluplné zavádění chytrých technologií a chytrých přístupů v našem kraji. Koncepci Chytrého regionu a vše o její implementaci na území kraje naleznete ZDE.
Tento modul bude probíhat formou série krátkých e-learnigových kurzů.
Díl 1: "Od chytrých měst k chytrým regionům"

Časová náročnost: cca 1h (možnost se ke kurzu vracet) 
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu se dozvíte ZDE.

Vstup do e-learningu

KOTVAChytřejší práce s regionálními daty

Doba datová – současný svět produkuje obrovské množství dat každý den a okamžik. Klíčové je umět tato data využít ve svůj prospěch, umět z nich vytěžit co nejvíce. Kurz Vás naučí vyhledávat a zpracovávat volně dostupná data a jak je následně využít pro tvorbu vlastních analýz, aplikací, mapových portálů či strategických dokumentů. Inspirujte se datovým portálem Data KHK.
Tento modul bude probíhat formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu se dozvíte ZDE.

Kurz bude otevřen nejdříve v únoru 2022

KOTVAChytrá demografická prognóza
Zajímá Vás, k čemu mohou sloužit závěry z demografické prognózy? Využít je můžete pro plánování a řízení rozvoje obce/města/regionu v různých segmentech společnosti - například pro odhad vývoje struktury domácností, kapacity veřejných zařízení či služeb (zejména v oblasti školství, veřejné dopravy, zdravotnictví, apod.). Podívejte se na demografickou prognózu KHK do roku 2050.
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu se dozvíte ZDE.

V říjnu až prosinci 2021 proběhl pilotní běh kurzu, v současnosti  kurz není otevřený. Na základě zájmu o kurz jej můžeme v budocnu vypsat další běh. 

Mám zájem o kurz

Navštivte také další sekce naší akademie, kde se dozvíte, jaké další moduly pro Vás máme připravené.

 

  • Akademie Chytrého regionu je unikátní vzdělávací portál, zaměřený na oblast chytrých řešení a inovací s důrazem na specifičnost Královéhradeckého kraje.
  • Akademii Chytrého regionu využijí jak zástupci veřejné správy, firem, ale i široká veřejnost. Navazujeme na již probíhající vzdělávání jak na úrovni kraje tak mimo jeho hranice.
  • Akademie Chytrého regionu tvoří komplexní systém. On-line vzdělávání šetří váš čas. Odborníci na dané téma vás provedou prezenčními kurzy. Na exkurzích vše zažijete v praxi.