Jak rozvíjet obce?

V Akademii Chytrého regionu se dozvíte vše, co rozhoduje o zdravém a vyváženém rozvoji obce, města i celého kraje.


Jaké vzdělávací moduly pro vás máme připravené?

Koncepce Královéhradecký kraj – Chytrý region

Královéhradecký kraj jde na rozvoj chytře – pomocí strategického dokumetnu v oblasti smart city / smart region. Cílem je pomáhat vytvářet optimální podmínky pro smysluplné zavádění chytrých technologií a chytrých přístupů v našem kraji. Koncepci Chytrého regionu a vše o její implementaci na území kraje naleznete ZDE.

Vstup do e-learningu

Chytřejší práce s regionálními daty

Doba datová – současný svět produkuje obrovské množství dat každý den a okamžik. Klíčové je umět tato data využít ve svůj prospěch, umět z nich vytěžit co nejvíce. Kurz Vás naučí vyhledávat a zpracovávat volně dostupná data a jak je následně využít pro tvorbu vlastních analýz, aplikací, mapových portálů či strategických dokumentů. Inspirujte se portálem Regionální rozvoj KHK v datech a mapách.

Modul v přípravě

Chytrá demografická prognóza

Zajímá Vás, k čemu mohou sloužit závěry z demografické prognózy? Využít je můžete pro plánování a řízení rozvoje obce/města/regionu v různých segmentech společnosti - například pro odhad vývoje struktury domácností, kapacity veřejných zařízení či služeb (zejména v oblasti školství, veřejné dopravy, zdravotnictví, apod.). Podívejte se na demografickou prognózu KHK do roku 2050.

Modul v přípravě

Základy sociáního podnikání

Zajímá Vás, jak nastartovat sociální podnik? Vše potřebné naleznete v poutavém e-learningovém prostředí. Ve zkratce se dozvíte principy sociálního podnikání, naučíte se, jak správně nastavit obchodní procesy, jak zvládnout oblast právní a daňovou, které jsou v sociálním podnikání specifické, jak funguje integrační personalistika. Více o sociálním podnikání najdete na stránce ZDE.

Vstup do e-learningu

Lokální ekonomika

"Lokální ekonomika představuje šetrné hospodaření s obnovitelnými zdroji a zkoumání kapacit regionu, ve kterém žijeme. Znamená péči o ekomomický potenciál, který si dokážeme vytvořit vlastním úsilím a dovednostmi, a to takovým způsobem, aby byl využíván v dané lokalitě ku prospěchu jejích obyvatel." Vzdělávací modul věnovaný lokální ekonomice je pod taktovkou agentury CzechInvest.

Vstup do e-learningu
  • Akademie Chytrého regionu je unikátní vzdělávací portál, zaměřený na oblast chytrých řešení a inovací s důrazem na specifičnost Královéhradeckého kraje.
  • Akademii Chytrého regionu využijí jak zástupci veřejné správy, firem, ale i široká veřejnost. Navazujeme na již probíhající vzdělávání jak na úrovni kraje tak mimo jeho hranice.
  • Akademie Chytrého regionu tvoří komplexní systém. On-line vzdělávání šetří váš čas. Odborníci na dané téma vás provedou prezenčními kurzy. Na exkurzích vše zažijete v praxi.