Publikováno: 6. 11. 2018 17:05:00

IROP podpoří nové terminály veřejné dopravy a záchytná parkoviště

Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, vyhlásil výsledky výzvy, která byla zaměřena na podporu rekonstrukcí, modernizací a výstavby přestupních terminálů a parkovacích systémů. Výzva se setkala s velkým zájmem žadatelů z řad měst a obcí. Podpořeno bude 26 projektů za 544 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj.
Podmínky výzvy úspěšně splnilo 34 projektů z celkem 55 předložených. Podpořeno bude 26 projektů za 544 milionů korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V předchozí výzvě „Výstavba a modernizace přestupních terminálů“ bylo podpořeno 35 projektů za 722 milionů korun. Díky tomu již vzniklo pět terminálů a devět samostatných parkovacích systémů a další jsou před dokončením.

V rámci všech projektů schválených k financování ve výzvě Výstavba a modernizace přestupních terminálů II bude realizována výstavba nebo rekonstrukce 17 přestupních terminálů. V souvisejících záchytných parkovištích a parkovacích domech by mělo vzniknout 1 143 parkovacích míst pro automobily v režimu P+R (Park and Ride) nebo K+R (Kiss and Ride) a 1 094 parkovacích míst pro jízdní kola v režimu B+R (Bike and Ride).

Z Královéhradeckého kraje byly podpořeny projekty Trutnova (Automatické parkovací zařízení pro kola), Hořic (Modernizace přestupního terminálu), Nové Paky (Terminál hromadné dopravy) a Police nad Metují (Parkoviště P+R).

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.