Publikováno: 17. 12. 2018 10:50:00

Elektromobilita v Trutnově

Sto milionů korun přesahují investice do Městské hromadné dopravy v Trutnově. Dobíjecí areál pro elektrobusy za dvacet milionů je již hotový a čeká na nové vozy.
Na linkách MHD by měla začít jezdit během začátku roku kompletně nová flotila ekologických autobusů, čtyř na elektrický pohon a tří na stlačený zemní plyn. Stály 83 milionů korun a provozovatel Městské hromadné dopravy v Trutnově, společnost Arriva Východní Čechy, využila na jejich pořízení vysokou dotaci Evropské unie. Pokryje 85 procent nákladů.

Nový odbavovací systém ve všech autobusech usnadní situaci cestujícím při placení. Umožní totiž nově platbu bankovní kartou nebo kartou IREDO. V nově vytvořeném e-shopu si lidé dobijí pohodlně z domova časové jízdenky, které dosud hradili u řidiče nebo v informační kanceláři MHD. Elektrobusy mají moderně zařízený interiér včetně wi-fi internetu nebo USB dobíječek.

Ekologický způsob hromadné dopravy v Trutnově může ještě dostat v budoucnosti další rozměr. Další stupeň představuje vize, kdy si autobus vyrábí podstatnou část energie sám během dne z vodíkového článku na střeše, čímž by pak mohly odpadnout i nynější potřebné pauzy na rychlodobíjení.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.