Publikováno: 17. 1. 2019 12:59:00

Rychnovská průmyslovka získala nejmodernější technické vybavení

Rychnovská průmyslovka patří mezi nejlépe vybavené školy
Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola v Rychnově nad Kněžnou získala nejmodernější technické vybavení v učebně pro výuku elektro oborů a diagnostiky motorových vozidel. Královéhradecký kraj zde dokončil projekt za více než 14 milionů korun, který tak zkvalitní vzdělávání v technických a řemeslných oborech. Na škole vzniklo osm nových pracovišť, která budou sloužit žákům oborů autotronik, mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář, automobilová diagnostika a servis. V průběhu výuky může pořízené vybavení v jedné chvíli využívat až osm žáků a jeden pedagog.

„Otevřeli jsme laboratoř pro výuku elektro oborů. Je to úplně něco nového: nový software, nový způsob vzdělávání. Rychnovská průmyslovka se tak stala top školou v rámci celé České republiky apřipravuje se na nové výzvy společnosti, jako je třeba elektromobilita,“ uvedla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová. „Elekromobily nabývají na důležitosti, a proto jsem rád, že rychnovská průmyslovka získala toto špičkové vybavení a díky němu může reagovat na nejmodernější trendy automobilového průmyslu. Absolventi školy určitě budou skvělými a žádanými odborníky u všech zaměstnavatelů,“ konstatoval hejtman Jiří Štěpán.

Modernizace školy je spolufinancovaná z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Administrci projektu měli na starost manažeři Centra investic, rozvoje a inovací.

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.