Publikováno: 4. 2. 2019 10:46:57

Dotace na technologie a vybavení začínajících podniků

Jedním z cílů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) je rozvoj regionů a zvyšování zaměstnanosti prostřednictvím podpory malých začínajících podniků. S tímto cílem vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR výzvu VIII Technologie pro začínající podniky. Podnikatelé tak mohou získat až milionovou dotaci na pořízení technologického vybavení jejich provozoven.

Žádosti o podporu začínajících podnikatelů administruje Agentura pro podnikání a inovace. Zájemci je mohou podávat od 28. ledna do 28. května 2019. O dotaci mohou žádat podnikatelské subjekty z podporovaných odvětví vzniklé v období od 1. ledna 2014 do 31. prosince 2017. Mají možnost získat dotaci v rozmezí 450 tisíc až jeden milion korun na pořízení nových strojů, technologických zařízení a vybavení s tím, že míra podpory je 45 procent. Podpora je určena jak obchodním společnostem, tak i podnikajícím fyzickým osobám.

„Cílem spolupráce Královéhradeckého kraje a Regionální kanceláře Agentury pro podnikání a inovace pro Královéhradecký kraj je informovat co nejširší spektrum možných zájemců o této jedinečné příležitosti k rozvoji malého podnikání v regionu,“ říká radní pro oblast regionálního rozvoje, evropských grantů, dotací a cestovního ruchu Pavel Hečko.

Veškeré podklady k výzvě naleznete zde. Služby Agentury pro podnikání a inovace jsou zdarma a zájemci o dotace z Královéhradeckého kraje se mohou obrátit na regionální kancelář v Hradci Králové, Soukenická 54/8, telefon: +420 296 342 950, e-mail: hradeckralove@agentura-api.org. Další informace o krajské pobočce API naleznete zde.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.