Publikováno: 7. 3. 2019 0:30:00

Nymburk bude mít příští rok veřejnou wifi síť

Dotaci 15 tisíc eur získala nymburská radnice na zavedení veřejné a volně dostupné wifi sítě. Místní tak mohou do konce února hlasovat, na kterých šesti venkovních a čtyřech vnitřních místech na veřejných prostranstvích by měly být hotspoty. Tedy místa, kde se bude možné zdarma kdykoliv připojit k internetu.

Za úspěchem radnice stojí především v poslední době velmi aktivní a úspěšný odbor informatiky, který žádost o dotaci podal. Přesněji řečeno, odbor se chopil výzvy u dotačního programu Wifi4EU. Ta podporuje zavádění bezplatného WiFi připojení pro občany a návštěvníky ve veřejných prostorách, jako jsou parky, náměstí, veřejné budovy, knihovny, zdravotní střediska nebo muzea v celé Evropě.

Stejně jako Nymburk mohla všechna města EU požádat o poukázku v hodnotě 15 tisíc eur (zhruba 385 tisíc korun) na financování instalace wifi sítě. Získání peněz záleželo hlavně na pořadí zaslané žádosti a Nymburk se umístil mezi úspěšnými žadateli. Jinými slovy, nymburský odbor informatiky podal žádost nejen správně vyplněnou, ale také dostatečně rychle.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.