Publikováno: 10. 6. 2019 18:48:00

Chytrý region se účastnil URBIS SMART CITY FAIR 2019

Již podruhé se Chytrý region ve spolupráci se všemi jeho partnery prezentoval na brněnském výstavišti
Ve dnech 5. a 6. června se v areálu Brněnských výstav a veletrhů uskutečnil druhý ročník veletrhu URBIS, který je věnovaný tématu Smart City. Toto téma už nějaký pátek hýbe komunálním světem a přináší stále nové podněty, které vyvolávají potřebu na ně reagovat na všech úrovních.

Stejně jako v loňském roce, měl Chytrý region na veletrhu svůj stánek. Loni se na něm podílelo šest partnerů, letos již sedm. Kromě Královéhradeckého kraje, Centra investic, rozvoje a inovací, Města Hradec Králové, Univerzity Hradec Králové, CzechInvestu, ITI hradecko-pardubické aglomerace se k nám přidala i Národní síť místních akčních skupin Královéhradeckého kraje. Od začátku roku se všichni partneři podíleli na realizaci letošní prezentace Chytrého regionu a podle ohlasů všech návštěvníků, se nám to opět povedlo. 

Na brněnském výstavišti se Chytrý region prezentoval nepřehlédnutelným stánkem, který se mezi 60 dalšími rozhodně neztratil. Byl doslova nabitý informacemi o aktivitách, které Chytrý region v Královéhradeckém kraji realizuje a o přínosu jednotlivých aktérů k chytrým řešením na poli jejich působení. Naši kolegové se na stánku rozhodně nenudili. Po oba dny trpělivě vysvětlovali všem zájemcům, čím je Chytrý region přínosem Královéhradeckému kraji. Všichni partneři se na stánku prezentovali společnými materiály s ohledem na chytrá řešení, Chytrý region tedy neprezentoval jedno technické řešení konkrétního problému, ale ucelenou koncepci pro chytré řešení celého regionu! Právě tento celostní komplexní přístup oceňovali všichni nejvíce.

Součástí veletrhu byla také mezinárodní konference s účastí více než 160 řečníků z celé Evropy. Přednášky a debatní panely se konaly souběžně na osmi pódiích ve dvou výstavních halách. a přivítal 1700 odborných návštěvníků, převážně zástupců státní a veřejné správy a odborníků z oblasti inovačních řešení pro chytrá města. Ani v této části veletrhu jsme nezůstali stranou. Druhý den se naše kolegyně zúčastnily dvou panelů. Zita Kučerová vystoupila na panelu „Nové role krajů a MAS“, věnovaném změnám v přístupu krajů a místních akčních skupin k chytrým řešením. Jana Smetanová představila náš přístup k podpoře sociálního podnikání.

Brněnská platforma pro sdílení know-how, nápadů, konkrétních řešení a dobré praxe Smart City ve středoevropských městech a obcích druhým ročníkem povýšila na novou úroveň. Součástí veletrhu poprvé byly dva evropské projekty: Science meets Parliaments/Science meets Regions a RUGGEDISED. Druhý den si návštěvníci URBIS 2019 užili Smart City Summit V4+ s účastí měst jako Vídeň, Poznaň, Gdyně, Prešov, Novi Sad, Lublaň, rumunská Alba Julia nebo ukrajinské Nemishaeve. Na pódiích vystoupili špičkoví řečníci, mezi nimi například hlavní inženýr Hyperloop Transportion Technologies Sabih Gatea Khisaf, projektový manažer Join-Up z DG Informatics Evropské komise Jean Paul de Baets a spoluzakladatel Free Software Foundation Richard Stallman.

 

Více z URBIS SMART CITY FAIR 2019 se dozvíte na oficiálních webových stránkách

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.