Publikováno: 4. 12. 2019 14:54:21

Dotační program na podporu venkovských prodejen pokračuje

Královéhradecký kraj zahájil třetí kolo dotačního programu na podporu provozu venkovských prodejen. Hodlá v něm rozdělit 2,8 milionu korun. Podmínky zůstávají stejné. Žádosti mohou podávat obce a města v elektronické podobě od 2. prosince 2019 do 9. ledna 2020.
O program byl v prvním roce velký zájem. Mezi 75 žádostí bylo rozděleno přes tři miliony korun. Dotace kraj poskytuje na zachování i obnovu stálé prodejny ale také na provoz pojízdné prodejny. O dotaci mohou žádat obce o velikosti do tisíce obyvatel; větší sídla pouze pro zajištění obslužnosti své místní části s méně než tisícem obyvatel.

Rozmezí dotace je od 20 do 50 tisíc korun, přičemž stejně vysokou částku se zavazuje poskytnout prodejně sám žadatel. V programu lze podat i více žádostí. Finanční prostředky může příjemce použít například na mzdy prodavaček nebo jiné služby spojené s provozem prodejny.

Dotační programy na venkovské prodejny mají v republice ještě čtyři další kraje: Pardubický, Plzeňský, Jihomoravský a Kraj Vysočina.
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.