Publikováno: 19. 2. 2020 23:59:00

Obce mohou žádat o podporu na regeneraci brownfieldů

K dispozici bude 260 milionů korun. O podporu z programu Regenerace a podnikatelské využití brownfieldů mohou samosprávy žádat u agentury CzechInvest do 31. srpna 2020.

Obce, města a kraje, které si neví rady s brownfieldy, tedy chátrajícími nevyužitými objekty, na svém území, mohou od dnešního dne žádat o finanční podporu na obnovu. Podmínkou je budoucí podnikatelské využití revitalizovaných lokalit. Žádosti o podporu, která může činit až 50 milionů korun na jeden projekt, přijímá agentura CzechInvest do 31. srpna 2020.

Podpora je určena pro obce a města ze strukturálně postiženého Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje a také pro samosprávy z hospodářsky problémových regionů definovaných ve Strategii regionálního rozvoje ČR 2014–2020. V Královéhradeckém kraji se jedná pouze o obce ve správním obvodě ORP Broumov. Podmínkou udělení podpory je budoucí využití obnoveného brownfieldu k podnikatelským či průmyslovým účelům. Výše podpory se pohybuje od 60 % do 95 % pro nejmenší obce.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.