Publikováno: 18. 5. 2020 14:00:00

Přihlaste se do IV. ročníku soutěže Chytrá města pro budoucnost

Počtvrté se v Česku uskuteční národní soutěž v oblasti Chytrých měst a krajů. Soutěž propaguje a podporuje využití inovativních postupů a moderních technologií, které mají přinést veřejnosti zkvalitnění života ve městech a obcích. Přihlášky podávat lze od 1. března do 30. června 2020.
Letošní IV. ročník soutěže CHYTRÁ MĚSTA PRO BUDOUCNOST 2020 probíhá opět za významné podpory Ministerstva pro místní rozvoj, které je gestorem zavádění konceptu Smart Cities do českých měst, obcí a krajů.

SMART CITY INNOVATIONS INSTITUT z.ú. z pozice zakladatele a pořadatele soutěže „Chytrá města pro budoucnost“ se v letošním roce zaměří na podporu sdílení dobré praxe a podání přihlášek především z obcí a měst menší a střední velikosti.
Současně budou organizátoři v komunikační kampani vůči samosprávám zaměřovat na řešení a služby energetických modelů v návaznosti na bezemisní, úsporná a udržitelná řešení, IOT a synergické modely využití, infrastruktura a budování 5G sítí, inovace reagující na změnu klimatu, inteligentní dopravní systémy, rozvoj společnosti 4.0, digital twins a využití umělé inteligence a strojového učení.

Do soutěže se mohou zapojit kromě měst, obcí a regionů také dodavatelé chytrých projektů. Přihlašovatelé soutěží v kategoriích PROJEKT (dnešní vnímání SMART CITY), MODEL (dlouhodobé strategické modely SMART CITY), VIZE (trendy a inspirace) a OSOBNOST (charisma SMART CITY). Přihlášeny mohou být i ty záměry, které zatím nebyly realizovány.

Odborná porota sestavená z odborníků bude letošní vítěze posuzovat podle základních pilířů definovaných v souvislosti s Metodikou Smart Cities Ministerstva pro místní rozvoj. Pilíři hodnocení budou kritéria proveditelnosti, udržitelnosti, prokázané úspory, otevřenosti dat a zapojení veřejnosti.

V loňském III. ročníku bylo z více než padesáti nominovaných řešení oceněno porotou 17 obcí, měst, krajů a dodavatelů. Mezi úspěšné projekty se mj. zařadily aplikace integrace využití dronů, kooperativní inteligentní systém dopravy, projekty digitalizace krajů, inteligentní svoz odpadů a infrastruktura pro chytrou čtvrť. Průkopníky v oblasti využití strojového učení a umělé inteligence pak služby RPA systémů, chatboty a nové formy autentizace.

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.