Publikováno: 9. 6. 2020 18:14:00

Lovčice potřetí za sebou získaly ocenění Zlatý erb

Vyhlášení výsledků krajského kola 21. ročníku soutěže Zlatý erb se konalo v úterý 9. června od 10 hodin v sále Albrechta z Valdštejna v budově Krajského úřadu Královéhradeckého kraje. Bezprecedentního úspěchu dosáhla obec Lovčice, která v loňském roce zvítězila v celostátním kole a již mnohokrát obsadila první příčku v kraji a bodovala i v celostátním kole.

Nejlepší elektronickou službu nabízí podle krajské poroty Dvůr Králové nad Labem, a to Mapový portál GIS, který je v provozu od srpna 2008. V nedávné době prošel modernizací, co se týče technologií zobrazování jednotlivých mapových projektů. Nové technologie umožnují mnohem rychlejší načítání dat a jednotlivé mapové projekty lze nyní prohlížet i v mobilních zařízeních. Na druhém místě se umístil Portál občana, který provozuje Hradec Králové a bronz si od poroty odnesla obec Vlkov za Mobilní aplikaci Vlkov.

V kategorii obcí získaly od poroty nejvíce bodů Lovčice, které se tak umístily na prvním místě v soutěži Zlatý erb už třikrát po sobě. Loni dokonce za své internetové stránky vyhrály první místo i v celostátním kole Zlatého erbu. Na druhém místě skončily webové stránky Mladých Buků a jen o tři setiny bodu předběhly třetí Nepolisy.

Mezi městy opět dominovaly webové stránky Hradce Králové strukturované do systému dlaždic. Druhé místo určili porotci Dobrušce a jako třetí skončil web Nového Bydžova.

Pandemie koronaviru ovlivnila soutěž Zlatý erb jen částečně. Hodnocení webových stránek a projektů přihlášených do letošního ročníku proběhlo navzdory nouzovému stavu bez jakýchkoli problémů. Veškeré bodování i vyhodnocování se již řadu let provádí online, takže členové krajských porot ani celostátní poroty nebyli restrikcemi nijak omezení. Pořadatelé jen posunuli termíny vyhlášení krajských kol a celostátního finále.

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS. Ta se uskuteční v náhradním termínu ve dnech 18.-19. října 2020. V kategorii obcí, podle pravidel, nemůže do finále postoupit loňský celostátní vítěz, takže místo Lovčic postupují Mladé Buky. Další podrobnosti, složení poroty a podrobný výpis bodů členů poroty jsou zveřejněny na stránkách soutěže v sekci krajského kola.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.