Publikováno: 14. 12. 2020 16:56:28

Budovu krajské záchranky bude pokrývat nová ekologická střecha

Radní Královéhradeckého kraje schválili podání žádosti o dotaci z Operačního programu životního prostředí (OPŽP) a přípravu rekonstrukce nevyhovující střechy v objektu krajských záchranářů v Hradci Králové. Nová krytina bude mít prvky takzvané zelené střechy, které budou sloužit pro efektivnější hospodaření s dešťovou vodou a zároveň jako protipovodňová ochrana intravilánu. Náklady na rekonstrukci se odhadují zhruba na 5 milionů korun.
V rámci rekonstrukce dojde k výměně střešního pláště, kde se vymění krytina asfaltové šindele na šikmých částech střechy a živičných pásů na rovných částech střechy. Nová střešní krytina bude z poplastovaného plechu. Pod plech přijde pojistná hydroizolace na nově navržené cementotřískové desky kotvené na stávající rámové konstrukce. Druhá střešní krytina ploché pochůzné střechy bude nahrazena vegetační střechou se zateplením.

S rekonstrukcí by se mělo začít na jaře příštího roku a stavební práce by měly trvat zhruba 4 měsíce. Předpokládané náklady se pohybují okolo pěti milionů korun.

Výhody zelené střechy spočívají v čištění vzduchu v okolí budovy, menším množstvím zvířeného prachu v souvislosti s termikou nad střechami, tepelných izolačních účincích, regulaci vlhkosti, zvukové izolaci, zadržování vody, nebo zajištění životního prostoru pro hmyz.
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.