Publikováno: 29. 6. 2021 16:46:48

Kdo se stal vítězem soutěže Zlatý erb?

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí a jejich elektronické služby má své vítěze.
Ceny vítězům 23. ročníku soutěže předal v sídle krajského úřadu hejtman Martin Červíček. V Královéhradeckém kraji se do soutěže zapojilo 33 webových stránek či elektronických služeb, nejvíce z nich v kategorii obce.

Městům kraluje Nové Město nad Metují se svým přehledným a funkčním webem, jehož dlaždicová struktura je pro městský web ideální. Čistý a přehledný web má také Dobruška, která obsadila druhé místo. Velké množství prostoru tu věnují aktualitám a plánovaným akcím. V trojici oceněných měst je i Nový Bydžov. Porotci ocenili především rozcestník na městské instituce.

V kategorii obcí letos zvítězil Vlkov. Jeho web je efektivní a graficky skvěle zpracovaný. Na druhém místě skončily Lovčice, které již v krajském kole zvítězily devětkrát a na prvních příčkách se umístily již po třinácté. V roce 2019 získaly první místo v celostátním kole. Praktické a efektivně členěné jsou webové stránky obce Mokré, která získala pomyslný bronz.

Velmi kreativní jsou města i některé obce v zavádění nejrůznějších elektronických služeb. I ty porotci hodnotili. Nejvíce je zaujal královéhradecký elektronický asistent Chatbot. Je to chatovací robot, který uživateli poradí a navede ho tam, kam potřebuje. Za ním se umístila Mapa strategických projektů Mapového portálu GIS Dvora Králové, kde se občan či návštěvník dozví informace o připravovaných, probíhajících i již zrealizovaných projektech, například o rekonstrukcích sportovišť, bytových domů nebo škol. Zaujalo také Hlášení závad na portálu České Skalice. Prostřednictvím této služby občané oznamují především rozbité chodníky.
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.