Publikováno: 25. 11. 2021 14:57:00

Portál Data KHK zvítězil v soutěži Egovernment The Best 2021

V pondělí 22. listopadu proběhlo v Obecním domě v Praze slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o nejzajímavější projekt elektronizace veřejné správy v ČR - Egovernment The Best 2021 - ICZ. Ceny vítězům předával osobně vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci České republiky Vladimír Dzurilla.
Jedná se o v pořadí 16. ročník soutěže Magazínu Egovernment, ve které jsou prezentovány inspirativní projekty státní a veřejné správy, které byly (případně právě jsou) v daném roce realizovány. Jednotlivé projekty mezi sebou soutěží v rámci několika kategorií. A my můžeme být pyšní, že právě v kategorii „krajské projekty“ zvítězil datový portál Data KHK a katalog otevřených dat Královéhradeckého kraje. Koordinátorem celého procesu tvorby portálu byl krajský odbor analýz a podpory řízení, který portál dovedl až k tomuto významnému ocenění.  

Portál Data KHK přináší ověřená fakta o ekonomice, zaměstnanosti či veřejné dopravě. Podnikatelům pomáhá ve tvorbě analýz trhu, studentům při psaní odborných prací a široké veřejnosti ke kontrole, jak si vedeme v mezikrajském srovnání. Na portálu se dozvíte zajímavé informace z různých oblastí celého regionu a naleznete zde i různé analýzy, grafy, infografiky a otevřená data.

Více informací o soutěži a výsledky naleznete zde

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.