Publikováno: 18. 5. 2022 11:26:00

ISSS 2022 – Úspěšná prezentace Chytrého regionu

V Hradci Králové proběhl již 24. ročník konference ISSS a Královéhradecký kraj – Chytrý region byl součástí.
V Hradci Králové se 16. - 17. května uskutečnil již čtyřiadvacátý ročník konference ISSS. Slavnostní zahájení ISSS 2022 proběhlo jako obvykle v zaplněném Velkém sále Kongresového centra Aldis. Významné hosty přivítal moderátor Jan Pokorný a postupně jim předával slovo a diskutoval s nimi o tématech spojených s vizemi nové vlády o digitalizaci české společnosti napříč všemi IT sektory. 

Poté již následovaly jednotlivé tematické bloky, na kterých se prezentovali i zástupci Královéhradeckého kraje a Centra investic, rozvoje a inovací. V Labském sále v tematickém bloku Smart city a smart region představily Ivana Kudrnáčová a Zita Kučerová Akademii chytrého regionu a web Starostuj.cz. První náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Pavel Bulíček, spolu s Radmilou Velnerovou a Tomášem Mertou inspirovali účastníky konference datovým portálem Královéhradeckého kraje Data KHK

Úspěch sklidil také stánek Chytrého regionu Královéhradeckého kraje, kde se hosté konference mohli dozvědět informace o službách a produktech Chytrého regionu. Vše jim rádi vysvětlili a názorně předvedli pracovníci CIRI a Královéhradeckého kraje.

Na pondělním galavečeru slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. V celostátním kole soutěže v kategorii nejinovativnější elektronická služba zvítězil Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK. Toto vítezství mezi více než 100 projekty z celé České republiky získal tým Odboru analýz KÚ KHK a Centra investic, rozvoje a inovací. Velmi gratulujeme.

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.