Publikováno: 10. 6. 2022 14:44:00

Kraj podporuje rozvoj podnikavosti pomocí otevřených dílen

Do Jičína, Hradce Králové a Trutnova přijela mobilní otevřená dílna, která přispívá k rozvoji inovací, řemesel a podnikání. Více než 350 žáků z různých studijních oborů a zástupců široké veřejnosti si v návěsu kamionu plném moderních výrobních strojů vyzkoušelo rozmanitá řemesla a technologie. Akci doprovázenou sérií seminářů pořádala za podpory Královéhradeckého kraje agentura CzechInvest a spolek Otevřené zahrady Jičínska.
V České republice jsou příklady dobrého fungování otevřených dílen, ale zatím žádný na území Královéhradeckého kraje. Série seminářů a prohlídky mobilní dílny Fablab Experience pro lokální zástupce škol, úřadů a zájmových organizací mají za cíl podpořit podnikání v regionu.

Mobilní dílna Fablab Experience návštěvníkům umožňuje řezání laserem do dřeva, obrábění CNC frézkou, ovládání robotické ruky nebo tisk na 3D tiskárnách. Koncept otevřených dílen vznikl v USA už v roce 2001. V současné době je po celém světě více jak 1800 takovýchto dílen, které se zaměřují na různá kreativní a výrobní odvětví.

Více informací a fotogalerii naleznete zde

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.