Publikováno: 7. 11. 2022 9:15:00

Broumovské diskuse otevřely téma solidarity a sounáležitosti

Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov ve středu 2. listopadu opět ožilo konferencí Broumovské diskuse. Královéhradecký kraj je hlavním partnerem v pořadí již 9. ročníku konference a hrdým podporovatelem Broumova v boji o titul Evropské hlavní město kultury 2028. Tématem letošních čtyřdenních diskusí se stala Solidarita a sounáležitost ve společnosti. Zájemci mohou celý program zpětně sledovat na iVysílání České televize.
„Broumovské diskuse jsou velmi významnou akcí a letošní téma Solidarity a sounáležitosti prostupuje opravdu celou společností a nemálo se dotýká i nás politiků, protože máme možnosti věci měnit a pomáhat těm, kteří to potřebují. V našem regionu v rámci sociální oblasti, kterou mám v gesci, se s tímto tématem pojí například přesvědčování společnosti, že lidé, kteří se narodí s nějakým hendikepem si zaslouží žít v přirozeném a rodinném prostředí mimo ústavy. Tady nás čeká jako společnost ještě dlouhá cesta a rozhodně je co měnit, protože každý má místo na světě a měl by mít možnost svůj život důstojně prožít. Věřím, že i debaty v rámci diskusních panelů k tomu mohou přispět,“ okomentovala ústřední téma konference náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Martina Berdychová.

Broumovské diskuse začaly v podvečer 2. listopadu koncertem Kristina Barta Quartet a trvaly do sobotního rána 5. listopadu. Celý program Broumovských diskusí lze sledovat i zpětně na iVysílání České televize.
Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.