Krajská podpora a platformy

Náš kraj podporuje zavádění chytrých řešení, seznamte se s jeho vizemi a cíli, které realizuje prostřednictvím konkrétních kroků. Máme pro Vás připraveny online kurzy, ale i workshopy, prezenční lekce a poutavé exkurze.
  • Pro studium Akademie Chytrého regionu je nutné se přihlásit. Přihlášení provedete vstupem do e-learningu
  • Po přihlášení budete moci studovat jednotlivé kurzy
  • Nabídku kurzů a podrobnosti o jejich studiu se dozvíte níže
  • Součástí akademie jsou i workshopy. Více o proběhlých i teprve chystaných akcích se dozvíte ZDE

 VSTUP DO E-LEARNINGU  →


Jaké vzdělávací moduly pro vás máme připravené?
 

KOTVARSK a územní dimenze v kraji

Co znamená zkratka RSK a pojem územní dimenze? A jaký mají význam pro rozvoj regionů? Na tyto a mnoho dalších otázek naleznete odpovědi v sekci RSK nebo se vše naučíte v kurzu.
Tento modul je formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 2 x 45 minut + samostudium doporučených zdrojů
Stručné seznámení s kurzem, jeho osnovu a studijní předpoklady naleznete ZDE.

vstup do e-learningu

KOTVA
Dotace EU pro obce a města

Kurz je zaměřen na představení operačních programů pro čerpání dotací z EU po roce 2020 s akcentem na žadatele z řad obcí a měst Královéhradeckého kraje.
Tento modul je formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 30 minut + samostudium doporučených zdrojů
Stručné seznámení s kurzem, jeho osnovu a studijní předpoklady naleznete ZDE.
Aktuální dotace pro obce naleznete ZDE.

vstup do e-learningu

KOTVAInformační systém projektových záměrů

Kurz si klade za cíl seznámit uživatele  s online nástrojem ISPZ, který spravuje MMR ČR. Je koncipován do několika krátkých kapitol, ve kterých se dozvíte základní informace o ISPZ, možnosti přihlášení a ukázky samotné správy projektových záměrů.
Tento modul je formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 30 minut + samotná práce s nástrojem ISPZ
Stručné seznámení s kurzem, jeho osnovu a studijní předpoklady naleznete ZDE.

Vstup do e-learningu

KOTVA
Krajské dotační tituly

Peníze hýbou světem! Silnice a cyklostezky se samy neopraví, sportoviště nepostaví, hasičská technika sama nepřiletí. Královéhradecký kraj podporuje svůj region řadou dotačních titulů, naleznete je na dotačním portálu, nebo využijte našeho e-lerningového průvodce v Akademii Chytrého regionu.
Časová náročnost:  45-60 minut
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu ZDE.

Vstup do e-learningu
 

KOTVA


Energetický management kraje

Energetický management kraje je zameřen na  systematické řízení spotřeby energie ve všech organizacích zahrnutých do energetického systému Královéhradeckého kraje s cílem neustále snižovat energetickou náročnost plným využíváním potenciálu energetických úspor. Více se dozvíte ZDE.

V květnu 2022 proběhl první ročník konference ENERGETIKA. Cílem konference určené pro municipality a firmy bylo přinést zajímavé a inspirativní informace z oblasti udržitelné energetiky, komunitní energetiky a energetických úspor ve stavebnictví a infrastruktuře. 


Kurz v přípravě

KOTVA


Plánování a spolupráce v regionu

Královéhradecký kraj měl jako první v ČR zpracovanou strategii rozvoje 2021+, která je základním koncepčním dokumentem pro další rozvoj regionu v období po roce 2020. V kurzu se dozvíte jak strategické plánování na úrovni kraje ovlivňuje rozvoj regionů a obcí, má vazbu na využití dotací pro Vaše projekty a jak se můžete zapojit do celého procesu v kraji i Vy.
Související informace k tématu naleznete ZDE.

Kurz v přípravě
Navštivte také další sekce naší akademie, kde se dozvíte, jaké další moduly pro Vás máme připravené.

 

  • Akademie Chytrého regionu je unikátní vzdělávací portál, zaměřený na oblast chytrých řešení a inovací s důrazem na specifičnost Královéhradeckého kraje.
  • Akademii Chytrého regionu využijí jak zástupci veřejné správy, firem, ale i široká veřejnost. Navazujeme na již probíhající vzdělávání jak na úrovni kraje tak mimo jeho hranice.
  • Akademie Chytrého regionu tvoří komplexní systém. On-line vzdělávání šetří váš čas. Odborníci na dané téma vás provedou prezenčními kurzy. Na exkurzích vše zažijete v praxi.