Jak kraj pomáhá

Náš kraj podporuje zavádění chytrých řešení, seznamte se s jeho vizemi a cíli, které realizuje prostřednictvím konkrétních kroků. Máme pro Vás připraveny online kurzy, ale i prezenční lekce a poutavé exkurze.

  • Pro studium Akademie Chytrého regionu je nutné se registrovat. Více se dozvíte pod tímto textem v boxu registrace. 
  • Po registraci budete moci vstoupit do e-learningového portálu --- vstup pod boxem registrace a u jednotlivých modulů---
  • Nabídka kurzů a podrobnosti o jejich studiu se dozvíte pod boxem registrace.

 VSTUP DO E-LEARNINGU  →


Jaké vzdělávací moduly pro vás máme připravené?

 

KOTVASeznamte se s RSK

Co je to Regionální stálá konference? A jaký má význam pro rozvoj našeho regionu? Na tyto a mnoho dalších otázek včetně možnosti zapojení do rozvoje Královéhradeckého kraje  naleznete odpovědi v sekci RSK nebo se vše naučíte interaktivní formou v Akademii Chytrého regionu. 
Tento modul je formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 2 x 45 minut + samostudium dopučených zdrojů
Stručné seznámení s kurzem, jeho osnovu a studijní předpoklady naleznete ZDE.

Kurz bude otevřen v březnu 2021

KOTVA

Koncepce Královéhradecký kraj – Chytrý region

Královéhradecký kraj jde na rozvoj chytře – pomocí strategického dokumetnu v oblasti smart city / smart region. Cílem je pomáhat vytvářet optimální podmínky pro smysluplné zavádění chytrých technologií a chytrých přístupů v našem kraji. Koncepci Chytrého regionu a vše o její implementaci na území kraje naleznete ZDE.
Tento modul bude probíhat formou e-learnigového kurzu.
Časová náročnost: 4 x 1h (možnost se ke kurzu vracet) 
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu se dozvíte ZDE.

Kurz bude otevřen v březnu 2021

KOTVAKrajské dotační tituly

Peníze hýbou světem! Silnice a cyklostezky se samy neopraví, sportoviště nepostaví, hasičská technika sama nepřiletí. Královéhradecký kraj podporuje svůj region řadou dotačních titulů, naleznete je na dotačním portálu, nebo využijte našeho e-lerningového průvodce v Akademii Chytrého regionu.
Časová náročnost: bude upřesněno
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu bude doplněno.

Kurz v přípravě

KOTVA


Koncepční dokumenty našeho kraje

Královéhradecký kraj nepodporuje rozvoj regionu nahodile, řídí se koncepčními dokumenty, které zajišťují, aby si zaváděné aktivity neodporovaly, ale působily synergicky. Klíčovým dokumentem pro rozvoj kraje je Strategie rozvoje KHK na období 2021+, pod kterou spadají další tematické dokumenty, které napomáhají rozvíjet kraj v různých oblastech života. 
Časová náročnost: bude upřesněno
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu budou doplněny.

Kurz v přípravě

KOTVA


Energetický management kraje

Jeho cílem je systematicky řídit spotřebu energie ve všech organizacích zahrnutých do energetického systému Královéhradeckého kraje s cílem neustále snižovat energetickou náročnost plným využíváním potenciálu energetických úspor. Více se dozvíte ZDE.
Časová náročnost: bude upřesněno
Stručné seznámení s kurzem, jeho obsah a předpoklady ke studiu budou doplněny.

Kurz v přípravě

Navštivte také další sekce naší akademie, kde se dozvíte, jaké další moduly pro Vás máme připravené.

 

  • Akademie Chytrého regionu je unikátní vzdělávací portál, zaměřený na oblast chytrých řešení a inovací s důrazem na specifičnost Královéhradeckého kraje.
  • Akademii Chytrého regionu využijí jak zástupci veřejné správy, firem, ale i široká veřejnost. Navazujeme na již probíhající vzdělávání jak na úrovni kraje tak mimo jeho hranice.
  • Akademie Chytrého regionu tvoří komplexní systém. On-line vzdělávání šetří váš čas. Odborníci na dané téma vás provedou prezenčními kurzy. Na exkurzích vše zažijete v praxi.