Rozhodujete o vaší obci a chcete znát více o chytrých řešení pro její rozvoj?

Naučte se, jak předvídat a řídit vývoj obce, jak podporovat podnikání v obci, jaké nové trendy pomůžou v rozvoji obce a jak to všechno financovat


Pro rozvoj Vaší obce Vám může být užitečné vědět:

Jak chytře využívat regionální data!

Doba datová - současný svět produkuje obrovské množství dat, klíčové je umět je využít ve svůj prospěch, umět z nich vytěžit co nejvíce. Kurz Vás naučí vyhledávat a zpracovávat open data a následně je využít v prospěch Vaší obce. Inspirujte se portálem Regionální rozvoj KHK v datech a mapách.

Modul v přípravě

K čemu Vám poslouží demografické prognózy!

Pomocí demografické prognózy můžete plánovat a řídit rozvoj Vaší obce či města - například pomocí odhadu vývoje struktury domácností či odhadu potřebné kapacity veřejných služeb. Podívejte se na demografickou prognózu našeho kraje.

Modul v přípravě

Jak na sociální podnikání ve Vaší obci!

Ve zkratce se dozvíte principy sociálního podnikání, naučíte se, jak správně nastavit obchodní procesy, jak zvládnout oblast právní a daňovou, které jsou v sociálním podnikání specifické, jak funguje integrační personalistika. Více o sociálním podnikání najdete na stránce ZDE.

Vstup do e-learningu

Jak využívat chytrých řešení v rozvoji Vaší obce!

Královéhradecký kraj jde na rozvoj chytře - pomocí strategického dokumetnu v oblasti smart city / smart region. V Koncepci Chytrého regionu se dozvíte, jak řídit obec nebo území chytře, jak zavádět chytrá řešení v praxi.

Vstup do e-learningu

Krajské dotační tituly

Peníze hýbou světem! Silnice a cyklostezky se samy neopraví, sportoviště nepostaví, hasičská technika sama nepřiletí. Královéhradecký kraj podporuje svůj region řadou dotačních titulů, naleznete je na dotačním portálu, nebo využijte našeho e-lerningového průvodce v naší Akademii.

Modul v přípravě

Jak nastartovat lokální ekonomiku

Lokální ekonomika představuje šetrné hospodaření s obnovitelnými zdroji a zkoumání kapacit regionu, ve kterém žijeme. Vzdělávací modul věnovaný lokální ekonomice je pod taktovkou agentury CzechInvest.

Vstup do e-learningu
  • Akademie Chytrého regionu je unikátní vzdělávací portál, zaměřený na oblast chytrých řešení a inovací s důrazem na specifičnost Královéhradeckého kraje.
  • Akademii Chytrého regionu využijí jak zástupci veřejné správy, firem, ale i široká veřejnost. Navazujeme na již probíhající vzdělávání jak na úrovni kraje tak mimo jeho hranice.
  • Akademie Chytrého regionu tvoří komplexní systém. On-line vzdělávání šetří váš čas. Odborníci na dané téma vás provedou prezenčními kurzy. Na exkurzích vše zažijete v praxi.