Napsali o nás

Podívejte se, kde všude se psalo o Chytrém regionu Královéhradeckého kraje.

CHYTRÝ REGION Královéhradeckého kraje byl oceněn 1. místem v národní soutěži Chytrá města pro budoucnost – MODEL SMART CITY 2018

Předávání ceny bylo součástí Galavečera CZECH TOP 100, který se uskutečnil ve Španělském sále Pražského hradu. Galavečer CZECH TOP 100 je tradičním vyvrcholením všech aktivit projektu CZECH TOP 100. Tento večer se sešli top manažeři nejvýznamnějších firem, představitelé vlády, jakož i dalších institucí a ostatní odborná ekonomická veřejnost, aby byli svědky předávání a vyhlašování několika ocenění. Představen byl po čtyřiadvacáté „Žebříček 100 nejvýznamnějších firem ČR“, předána ocenění za mimořádné výsledky za rok 2017, vyhlášen Ambasador ČR a předána cena Smart Cities.

Cenu přebírala za tým Chytrého regionu  RNDr. Zita Kučerová, Ph.D. Zisk tohoto ocenění nás všechny velmi překvapil. Do soutěže se totiž není možné přihlásit, ale o nominovaných a oceněných rozhoduje čtyřicetičlenná nezávislá porota odborníků. Náš úspěch je důkazem, že vize „Královéhradecký kraj Chytrý region“ je v České republice již známý pojem. Je důkazem, že vše, co Královéhradecký kraj ve spolupráci s CIRI dělá na poli chytrých řešení, je odborníky kladně hodnoceno.

Hospodářské noviny i ve spolupráci s Chytrým regionem vydaly sérii článků na téma Chytrá města

V Hospodářských novinách v rubrice Chytré město vyšly 20. května 2021 články zacílené na oblast Smart City/Region:
Členové týmu Chytrý region svými podněty a znalostmi obohatili všechny 3 články o dobrou praxi z Královéhradeckého kraje.

Časopis PRO města a obce – březen 2021

Časopis přináší příklady dobré praxe z jiných měst, informuje o dotačních výzvách, o legislativních změnách, právních názorech. Ve 3. čísle  7. ročníku měsíčníku PRO města a obce vyšel článek o Akademii Chytrého regionu, ve kterém byla představena základní myšlenka tohoto unikátního vzdělávacího systému v KHK a vybrané konkrétní vzdělávací moduly. Čtenáři byli seznámeni rovněž s Mapovým portálem Královéhradeckého kraje. Článek si můžete přečíst ZDE.
Časopis Technika a Trh – září 2020

V září 2020 byl o Chytrém regionu prezentován článek v časopise Technika a Trh, kde byla představena vize dalšího rozvoje tohoto konceptu v Královéhradeckém kraji, především byl kladen důraz na vznikající Akademii Chytrého regionu. Webové stránky časopisu
ZDE.
Časopis Inovační podnikání a transformace technologií – květen 2020

Časopis vydává Asociace inovačního podnikání České republiky, z.s. ve spolupráci se svými členy a partnery. Článek byl otisknut v květnu 2020. Obsahem článku je představení úspěšných inspirativních projektů, chytrých řešení a myšlenek realizovaných v Královéhradekém kraji. V článku jsou podrobněji popsány vítězné projekty prvního ročníku soutěžě "Buďte inspirací", kterou Chytrý region vyhlašoval na začátku roku 2020 ve spolupráci s Regionální stálou konferencí Královéhradeckého kraje. V soutěži byly oceněny ve třech kategoriích projekty realizované z dotací EU, v poslední kategorii vyhlašovanou agenturou CzechInvest, investičně atraktivní obec Královéhradeckého kraje. I mimo projety financované z fondů Evropské unie se v obcích Královéhradeckého kraje realizuje řada zajímavých chytrých iniciativ z různých oblastí rozvoje Chytrého regionu - v článku byly představeny ty nejzajímavější z nich.
Časopis PRO města a obce – duben 2019
 
V dubnu 2019 jsme v měsíčníku PRO města a obce představili naše pojetí Chytrého regionu, účel a tvorbu tohoto webového portálu a další kroky k jeho rozvoji. 

REGION REPORT – březen 2017


Naše pojetí Chytrého regionu oceňují i v agentuře CzechInvest, ve svém časopise Region Report vydala zajímavý článek, jak rozvíjíme myšlenku smart region v Královéhradeckém kraji. Více se dočtete ZDE.